Raportowanie ESG - Doradztwo i wsparcie dla firm

Raportowanie ESG - Doradztwo

Zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie wdrażania zrównoważonego rozwoju, począwszy od analizy luk i regulacji ESG, poprzez ocenę ryzyk i istotności oraz obliczanie śladu węglowego, aż po opracowanie strategii i raportowanie ESG.

Akronim ESG pochodzi od angielskich słów Environmental (środowisko), Social (społeczeństwo) oraz Governance (ład korporacyjny).

Termin ESG odnosi się do trzech kluczowych obszarów działalności firm, organizacji oraz inwestorów, które powinny być prowadzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu, z uwzględnieniem interesów wszystkich interesariuszy. W praktyce oznacza to, że organizacje wdrażające zasady ESG uwzględniają, mierzą, raportują (i, miejmy nadzieję, dążą do poprawy) aspekty środowiskowe, społeczne oraz zarządcze swojej działalności. Również inwestorzy ESG przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych uwzględniają te aspekty obok tradycyjnych wskaźników finansowych. Dlatego analiza wartości generowanej przez spółkę czy inwestycję wymaga zintegrowanego podejścia, łączącego wyniki finansowe z osiągnięciami w zakresie ESG

Oferujemy pełne wsparcie całego procesu raportowania ESG:

  • Analiza luki ESG
  • Wdrożenie, zebranie danych, integracja it, szkolenia
  • Double Materiality Assessment - Analiza podwójnej istotności
  • Opracowanie strategii ESG
  • Obliczanie śladu węglowego
  • Przygotowanie raportu ESG zgodnie z CSRD i ESRS

ESG compliance — co to jest i jaki ma wpływ na zarządzanie firmą?

Firmy na całym świecie muszą rozwijać się w sposób bardziej odpowiedzialny i zrównoważony. Wymóg ten wynika nie tylko z presji regulatorów, inwestorów i kredytodawców, ale również z rosnących oczekiwań pracowników oraz konsumentów. Kierowanie się standardami ESG jest kluczowym narzędziem umożliwiającym przejście na bardziej odpowiedzialny model biznesowy.

Wyzwania związane z ochroną środowiska, zagadnieniami społecznymi i ładem korporacyjnym stawiają przedsiębiorstwa przed koniecznością dostosowania się do nowej rzeczywistości. Oznacza to nie tylko wprowadzenie zmian w zgodzie z nowymi regulacjami, ale także dokładną analizę wpływu firmy na otoczenie oraz wyznaczenie konkretnych, mierzalnych celów, które prowadzą do zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju. W tym kontekście, przyjęcie strategii uwzględniającej czynniki ESG staje się niezbędne.

Raportowanie ESG - jak możemy pomóc?

Jako ekspercki zespół doradców biznesowych, wspieramy firmy w opracowywaniu i wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju, dostosowanych do aktualnych regulacji i wymagań rynkowych. Oferujemy wsparcie zarówno firmom, które już podlegają obowiązkowi raportowania niefinansowego, jak i tym, które dopiero planują wdrożenie strategii zrównoważonego rozwoju.
Pomagamy skutecznie raportować wyniki oraz budować trwałą wartość poprzez odpowiedzialne zarządzanie środowiskowe, społeczne i korporacyjne.


Współpracuj z najlepszymi

Zespół Eurolinks tworzą osoby z długoletnim doświadczeniem w biznesie, prawie i bankowości. Pozwala nam to z sukcesem wspierać przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa.

  • Pozyskiwanie finansowania
  • Fuzje i przejęcia firm
  • Sprzedaż przedsiębiorstw
  • Analizy i restrukturyzacje
  • Wewnętrzna kontrola finansów
Więcej o nas

Konsultacja z doradcą

Zostaw adres email lub telefon. Skontaktujemy się.

Wprowadź imię i nazwisko
Firma
NIP / KRS
Email
Telefon
Wiadomość

Administratorem danych osobowych jest Eurolinks Sp. z o.o. ul. Władysława IV 43, 81-395 Gdynia. Państwa dane osobowe będą przetwarzanie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie oraz prowadzenia w związku z tym korespondencji elektronicznej. Dane będą przetwarzane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegającym na prowadzeniu korespondencji w związku z działalnością gospodarczą oraz rozwiązaniu ewentualnej sprawy, której korespondencja dotyczy. Przysługuje Państwu prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do prowadzenia procesu komunikacji.