Pozyskiwanie finansowania

Wspieramy naszych Klientów w wyborze najbardziej optymalnego finansowania i odpowiedniego do ich sytuacji banku, inwestora czy dotacji.

Wiele firm staje przed podjęciem działań związanych z pozyskaniem finansowania. Istnieje różnorodność form, wielu inwestorów, sporo graczy na rynku kapitałowym i bankowym.

Pozyskanie finansowania firmy. Jakie opcje są dostępne dla przedsiębiorców?

Dla wielu przedsiębiorstw pozyskanie finansowania firmy jest jedynym sposobem na realizację planowanych inwestycji lub pokrycie kosztów związanych z bieżącymi działaniami. Na rynku kapitałowym i bankowym można znaleźć wiele jego form, z których najważniejsze to:

 • kredyty i pożyczki bankowe - pozyskane dzięki nim fundusze mogą być przeznaczone m. in. na zakup nieruchomości, sprzętu, samochodów lub środków niezbędnych do realizacji konkretnych celów. Wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od rodzaju inwestycji. Może to być kredyt hipoteczny, obrotowy lub inwestycyjny;
 • leasing: finansowy i operacyjny - pozwala sfinansować na przykład sprzęt biurowy, samochody lub maszyny produkcyjne;
 • emisja akcji: przekształcenie firmy w spółkę akcyjną wiąże się ze sporymi kosztami i jest procesem skomplikowanym oraz wymagającym specjalistycznej wiedzy (zapewnianej przez naszych ekspertów);
 • dotacje finansowe oferowane przede wszystkim przez unijne i państwowe instytucje. By uzyskać tego typu wsparcie, przedsiębiorca musi spełnić szereg wymagań, ale pozwalają one zdobyć środki na rozwój określonych obszarów działalności firmy. Klientom starającym się o Dotacje zapewniamy pełne, eksperckie wsparcie;
 • pozyskanie inwestora wsparcie może pochodzić od tzw. aniołów biznesu lub funduszy inwestycyjnych VC, a warunki jego udzielenia mogą znacznie różnić się w zależności od konkretnego przypadku.

Opcji jest wiele, a przy wyborze należy wziąć pod uwagę między innymi cel, rodzaj finansowania i ewentualnego zabezpieczenia oraz dobrać odpowiednie parametry.

Ważny jest też wybór inwestora. Poszczególne oferty mogą znacznie się między sobą różnić. Często więc pozyskiwanie, finansowanie firmy i współpraca z inwestorami czy bankami może okazać się sporym wyzwaniem. Pomoc ekspertów jest wówczas niezbędna.

Pozyskiwanie finansowania firmy. Jak skutecznie ubiegać się o środki?

Tylko dzięki fachowej wiedzy i dużemu doświadczeniu można ominąć pułapki i zdobyć finansowanie działań firmy, sprawnie poruszając się między ofertami różnych banków i inwestorów.

Właśnie te wartości oferujemy naszym klientom.

Nasza pomoc obejmuje kwestie prawne i rachunkowe, marketingowe i techniczne związane z pozyskiwaniem finansowania firmy, bez względu na to, czy chodzi o pokrycie bieżących potrzeb czy zdobycie kapitału na przeprowadzenie inwestycji. Przy skomplikowanych montażach finansowych dla dużych przedsięwzięć działamy wspólnie z zewnętrznymi ekspertami. Dzięki temu wspólnie z naszymi Klientami możemy wypracować nowoczesne, rozwiązania.

Pozyskanie środków finansowych. Jak przebiega proces?

Zapewniamy kompleksowe podejście do wyzwań stojących przed naszymi Klientami. Obsługujący ich zespół składa się z ekspertów działających w następujących dziedzinach:

 • doradztwo prawne;
 • rzeczoznawca majątkowy;
 • biegły rewident;
 • ekspert ds. dotacji (Fundusze Europejskie);
 • konsultant w zakresie marketingu;
 • doradca restrukturyzacyjny.

Ważnym czynnikiem decydującym o powodzeniu starań o pozyskanie środków finansowych jest zachowanie odpowiedniej kolejności całego procesu. Ścieżka opracowania strategii finansowania zazwyczaj składa się z:

 1. zbadania potrzeb w zakresie finansowania: analizując plany Klienta dotyczące inwestycji oraz specyfikę jego działalności, dobieramy odpowiednie formy finansowania;
 2. wstępnej oceny sytuacji finansowej Klienta, dzięki której możliwy jest dobór dopasowanych ofert inwestorów lub banków;
 3. przedstawienia Klientowi formy finansowania;
 4. opracowania projekcje finansowe lub biznes planu, w zależności od wybranego sposobu finansowania;
 5. stworzenie koncepcji marketingowej lub model biznesowego, jeśli są one potrzebne z uwagi na specyfikę finansowania;
 6. znalezienie inwestora/banku/funduszy dotacyjnych lub rekomendacja w zakresie gotowości na przekształcenia w spółkę giełdową;
 7. negocjacje i zawarcie umowy: korzystając ze wsparcia naszych specjalistów oraz zewnętrznych ekspertów, Klient może uzyskać finansowanie na najlepszych możliwych warunkach.

Masz pytania dotyczące naszej oferty?

Zostaw adres email lub telefon. Skontaktujemy się.

Wprowadź imię i nazwisko
Wprowadź email