Dotacje unijne 2021

Pozyskanie funduszy unijnych to dla wielu przedsiębiorstw i organizacji szansa, by móc rozwijać swoje skrzydła. Nowe możliwości, wdrażanie nowatorskich pomysłów, kluczowe dla rozwoju zmiany są możliwe często przy udziale wystarczających środków finansowych. Skuteczne pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej może być dla laika trudnością. Konieczność gruntownej analizy możliwości firmy, przygotowanie dokumentacji czy końcowe rozliczenie projektu wymaga specjalistycznej wiedzy i znajomości przepisów.

Warto skorzystać z usług firm, których wykwalifikowani pracownicy sprawdzą możliwość pozyskania finansowania zewnętrznego, a przypisany do projektu konsultant poprowadzi go przez całą ścieżkę pozyskania funduszu unijnych lub dofinansowania pomocowego spoza funduszy Unii Europejskiej.

Dotacje unijne pomorskie 2021”, “dotacje unijne kujawsko pomorskie 2021” czy “dotacje unijne zachodniopomorskie 2021” to hasła, które dość często bywają wyszukiwane w popularnej internetowej wyszukiwarce. Świadczy to o chęci zgłębienia tematu, doszkolenia się w tym zakresie, co z pewnością należy docenić.

Gruntowną wiedzę dotyczącą tworzenia projektów, zarządzania zdobywa się jednak przez wiele lat podczas specjalistycznych studiów. Niemałe znaczenie ma także doświadczenie osoby piszącej wniosek - tym bardziej warto skorzystać z porad i pracy osób zajmujących się doradztwem unijnym. Wsparcie profesjonalisty podczas uzyskiwania dotacji unijnych znacząco zwiększa szanse na powodzenie zaakceptowania projektu.

Pomoc doradcy polega na:

  • zapoznaniu się ze specyfiką branży i konkretnej firmy - na tej podstawie przygotowuje wstępną analizę możliwości działalności i ocenę szans na pozyskanie dofinansowania,
  • przygotowanie kompletnej, niezbędnej dokumentacji do uzyskania wsparcia finansowego,
  • rozliczenie projektu,

Wsparcie może także dotyczyć obszarów stworzenia i przedstawienia biznes planu, także elementów związanych z redagowaniem go czy wykonaniem walidacji, a także przedstawienia studium wykonalności projektu - czyli przygotowanie oceny i analizy potencjału projektu, obiektywne i racjonalne określenie jego mocnych i słabych stron oraz możliwości i zagrożeń z nim związanych, zasobów, jakie będą niezbędne do realizacji projektu, oraz ocenę szans jego powodzenia.

Pomoc w wyszukiwaniu dotacji unijnych w województwie pomorskim jest naszą specjalnością. Do każdego partnera podchodzimy indywidualnie, dbamy o budowanie dobrych relacji, które pozwolą na poznanie wymagań i realizację oczekiwań.

Masz pytania dotyczące naszej oferty?

Zostaw adres email lub telefon. Skontaktujemy się.

Wprowadź imię i nazwisko
Wprowadź email